İzlerken Gülme Krizlerine Gireceğiniz 8 Komedi Filmi

Abone Ol 

Bu içerikte sizi kahkalara boğma potansiyeline sahip 8 tane komedi filminden bahsedeceğim. Umarım listeyi beğenirsiniz. Eğer eklemek istediğiniz filmler olursa da yorum kısmından yazabilirsiniz. O halde başlayalım.

Hangover Üçlemesi

hangover

Toplam üç filmden oluşan bu seride hikayeler birbirinden bağımsız olsa da baş roller aynı ve hikayeler benzer tema üzerine kurulu. Konuya gelecek olursak; evlenen arkadaşlarına bekarlığa veda partisi düzenlemek isteyen bu genç adamlar Las Vegas’a eğlenmek için gidiyorlar ve gecenin sonunda uyuyup ertesi gün uyandıklarında banyoda bir kaplan, dolapta ağlayan bir bebek, içeride dolaşan tavuklar ve evlenecek arkadaşlarının kayıp olması durumuyla karşılaşıyorlar.

Tüm bu absürt ortamın içine nasıl girdiklerini bir yandan anlamaya çalışıp bir yandan da yeni maceralara yelken açıyorlar. Filmi kahkaha atmadan bitirmek imkansız diyebilirim.

2009 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Todd Phillips oturuyor. IMDB puanı ise 7.7

The Dictator

the dictator

Adından da anlaşılacağı üzere bu film, ülkesini diktatörlük rejimiyle yöneten Aladeen isimli bir adamı anlatıyor. Fakat kesinlikle sıkıcı bir siyaset filmi vesaire değil. Adında aldanmayın, aksine son derece eğlendirici ve içinde birtakım mesajlar barındıran bir film.

Filmi izlerken gülme krizine girdiğini, gözlerinin yaşardığını falan söyleyen arkadaşlarım olmuştu, aksine bende pek mimik oynamadı ama yapılan espriler, filmin müzikleri, sinematografi falan gayet hoştu. Belki mükemmel bir komedi filmi değil ama verdiği mesajlar ve eğlendiriciliği nedeniyle izlenmeye değer.

2012 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Larry Charles oturuyor. IMDB puanı ise 6.4

Bruce Almighty

Bruce Almighty

Bir gün tanrı ile karşılaşsaydınız ve tanrı güçlerini size devredip sizi tanrı yapsaydı nasıl hisseder, neler yapardınız?

Tüm duaları kabul mu ederdiniz, karınızı yatakta çok mutlu mu ederdiniz, tanrı olmaktan şımarır mıydınız?

Bu film bu soruların cevabını bize son derece komik bir üslupla veriyor. Birdenbire tanrıya dönüşen karakterimiz gelen tüm duaları ilk önce olumlu yanıtlama yazılımı geliştiriyor. Evet yazılımı. Duaların hepsini bilgisayar üzerinden kabul ediyor ve herkesin duası kabul olduğunda kaos oluşuyor. Karakterimiz bu sorunların hepsiyle baş etmek zorunda kalıyor. Velhasıl bazı soruların cevaplarını bize komik bir dille gösteren, temposu yüksek ve komik bir film Bruce Almighty.

Türkçe’ye Aman Tanrım olarak çevrilen 2003 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Tom Shadyac oturuyor. IMDB puanı ise 6.7

I Am Not An Easy Man

i am not an easy man

Afişine bakıp da klasik Netflix yapımı, eşcinselliği ve haklarını gözümüze sokan bir film diye atlayıp geçmenizi tavsiye etmem. Afişinden ben de aynısını düşünmüştüm ama filmin böyle bir amacı yok.

Ben senin bildiğin erkeklerden değilim olarak Türkçeye çevrilmiş olan bu Fransız romantik komedisi filminde, Ataerkil düşünce yapısını benimsemiş bir erkek yolda yürürken kafasını bir direğe çarpıyor ve uyandığında bambaşka bir dünyaya uyanıyor.

Bambaşka bir dünyadan kastım Anaerkil, yani kadınların egemen olduğu bir dünya düzeninde uyanıyor. Ondan sonra ise kadınların maruz kaldıkları durumlar bu erkek karakter üzerinden uygulanarak anlatılıyor ve ortaya son derece absürt ve komik durumlar çıkıyor.

2018 yapımı bu Netflix filminin yönetmen koltuğunda Eléonore Pourriat oturuyor. IMDB puanı ise 6.3

Kolpaçino

film afişi

”Iyy Türk filmi mi? Kesin kötüdür” şeklindeki önyargıları olan arkadaşlara hiç samimi gözle bakamıyorum. İyi olan bir ürüne her zaman iyi demeli, kendi içimizden olan yapımları eğer başarılı iseler ötekileşirmemeliyiz.

Kullandığı sokak ağzından, küfürlerden ötürü bu filmi Recep İvedik tarzı diye nitelendirenler var fakat ben kesinlikle katılmıyorum.

Bir defa karakterler öyle iyi analiz edilmiş, replikler öyle iyi belirlenmiş ki direkt bizden, içimizden karakterler olduğu belli. Bu nedenle filmin hemen hemen tüm replikleri ezberimdedir. İstemsizce ezberliyorum. Bunu başarabilen bir film Kolpaçino. Şu an 3 filmi var. 4. filmi de dört gözle bekliyorum.

Monty Python And The Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

En güzelini en sona sakladım diyebilirim. Monty Python ekibi tarafından çekilen ve en kült komedi filmlerinden birisi olan bu film, kutsal kaseyi arayan bir kral ve şövalyelerinin başına gelenleri konu alıyor. Gerek replikleri gerekse de absürt durumları ile bizi güldürmeyi başaran bu yapımda kara mizah ögeleri de bol miktarda kullanılıyor.

1975 yapımı diye izlememezlik etmeyin, ne varsa eskilerde var diye boşa dememişler.

Yönetmen koltuğunda Terry Gilliam ve Terry Jones’in oturduğu bu filmin IMDB puanı ise 8.2

8 komedi filminden oluşan içeriğimiz burada sona erdi. Yukarıda belirttiğim gibi eğer eklemek istediğiniz filmler varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ayrıca şunları da beğenebilirsiniz;

İçine değil, dışına kapanık.

4 yorumlar On İzlerken Gülme Krizlerine Gireceğiniz 8 Komedi Filmi

Bir yanıt bırakın:

Your email address will not be published.