Tavandaki Ayak İzlerim

Abone Ol 

Tavandaki ayak izlerim diye bir başlık görünce bu başlığın altında öykü, şiir vs benzeri bir içerik beklediğinize eminim ama bu yazıda hiç edebiyat parçalamayacağım. Direkt tavanımdaki ayak izlerimden bahsedeceğim.

Baya gereksiz ve kimseye marjinal faydasının olmayacağı bir konu olduğunun farkındayım bu konunun ama benim amacım da dünyaya fayda sağlamak, etrafıma anlam saçmak değil. Dolayısıyla saçmalama hakkını kendime rahatça verebiliyorum.

Açıkçası bugün işten erken geldim ve bolca vaktim var. Genelde pek boş vakti olan bir insan değilim. Dolayısıyla önceden planlanmamış bir boş vakite denk gelince bir süre ne yapacağımı bilemiyorum.

Az önce yine uzanıp bu boş vaktimde ne yapacağım üzerine düşünürken tavandaki ayak izlerimi fark ettim ve biraz bunun üzerine düşünmeye başladım. İsterseniz fotoğrafı buraya bırakayım, beraber düşünelim.

tavandaki ayak izlerim

Bizim üst kattaki andavallar çok ses yapıyorlar ve ses yaptıkları zaman süpürge sapıyla falan vurmak fayda etmiyor. Tavana en iyi şekilde vurabildiğim ve en çok faydayı alabildiğim nesne ucu demirli botlarım. Fakat geçen gün botun tabanı ile vurdum ve bu iz kaldı. Sonra temizlemeye üşendim ve temizlemedim. Sanırım temizlemeyeceğim de.

Sürreal bir çalışma oldu.

Aynı zamanda bir aydınlanma da yaşadım. Öğrenci yurdunda ilk kaldığım gün odanın tavanındaki ayak izine takılmıştım ve uzun bir süre izin kaynağını, neden oluştuğunu sorgulayıp bulamamıştım. Geçmişte aklıma takılan bir sorunun cevabını de almış oldum böylelikle. Aydınlandım resmen.

Bakalım ben evden çıkınca ev sahibi tavandaki ayak izi için ne düşünecek. Şimdiden kulaklarım çınlamaya başladı.

Bu arada bana bir ton laf edip ev sahibini haklı bulanlar olacaktır illa ki. Fakat yaptığım çok da kötü bir davranış değil çünkü ben bu eve çıktığımda evi resmen bok götürüyordu.

Sorarım size ey Atinanılar bir evin mutfağının tavanında neden yağ lekesi olur?

Onları temizleyene kadar canım çıktı. Gerçi temizlenmediler ve ben de pes ettim bir süre sonra. Daha önce bu evde kalan diğer öğrenciler evin içine etmişler. Ev sahibi de evi gözden çıkarmış olmalı ki hiçbir yeri tamir ettirip düzelttirmemiş.

Evde o kadar yer temizledim, o kadar çalışmayan elektrik aksamını vs tamir ettim tavandaki bir ayak izi de bana helali hoş olsun derim. Lütfen.

Üst kattaki andavallar mevzusuna geri dönersek, onlar hakkında tahminlerim olacak. Aynı apartmanda yaşıyor olmamıza rağmen kendilerini bir kere bile görmüş değilim ve duyduğum seslerden tahmin yürüteceğim.

Andavallardan birisi oyun bağımlısı sanırım. Yayın yapan bir gamer falan da olabilir. En kötü huyu gecenin bir yarısında birden hayvan gibi okkalı bir küfür edip susması. Artık oyunda vuruluyor mu yoksa aklına bir şey mi geliyor bilmiyorum ama bu şizofren arkadaş bunu çok sık yapmıyor. Yapsaydı bu zamana kadar çoktan kendileriyle görüşmüş olurduk.

Oyun oynadığını ise gündüzleri gelen oyun seslerinden falan tahmin ediyorum. Çünkü geceleri kulaklık ile oynarken gündüzleri oyunun sesi hoparlörlerden geliyor.

Diğer andaval ise evde spor yapmaya çalışan bir zargana olabilir. Çünkü evin içinden uzun süre bitmek bilmeyen bir koşu sesi geliyor. Onun dışında dumbel falan da bırakıyor bazen yere. İşte o zaman tavanı botlarımla işgal ediyorum.

Fakat komşuların gürültücü tipler olması insana bazı özgürlükler veriyor; mesela ben çok olmasa da gereğinden fazla gürültülü günler geçiriyorum ve bu günlerde hiç kimse tavana falan vurmuyor. Suçlarını biliyorlar çünkü.

Neyse, bu saçma konuyu daha fazla uzatmayacağım. Hem kendime yapacak bir şeyler de buldum. Bu yazıyı yayınlayıp blogdan çıkacağım. Başka içeriklerde görüşmek üzere.

İçine değil, dışına kapanık.

4 yorumlar On Tavandaki Ayak İzlerim

  • yazının başlıgı dikkaitimi çekmişti korkulu bi hikaye beklemedim değil yani ama okuduktan sonra güldüm üst komşuların cocuk sesleri koşuşturmaları bazen rahatsız edici oluyor ama yalıtım düzgün yapılsa bu tarz sıkıntıların doğmayacagını herkes bilir

  • Okumadım ama yorum yapmak geliyor içimden herkesin olayı da bu zaten anlayıp dinlemeden sadece yorum yapmak :ADASDAS:D

  • Benim gönül tavanımdaki izlerin de izahı budur. Teşekkürler duygularıma tercüman olduğun için

Bir yanıt bırakın:

Your email address will not be published.